Pavlína BAČOVÁ
    ()

Televizní utkání díky gólu Bačové vyhrála FBC Ostrava!

Výhra FBC nad Vítkovicemi | foto: FBC Ostrava

Pondělí nabídlo atraktivní a diváky očekávané utkání v podobě ostravského derby. Kádry se na televizních obrazovkách utkaly o druhé místo v tabulce ČEZ Extraligy. Po náročném a vyrovnaném souboji se nakonec z vítězství radovalo domácí FBC. Jak zápas probíhal?

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Hostující Vítkovice otevřely skóre televizního utkání, FBC ale obratem dorovnalo. Vyrovnávací gól vstřelila Denisa Kotzurová, která si tak na své konto připsala desátou branku sezony 2023/24. Následovala přesilová hra domácích, kteří ji nedokázali využít. Vítkovice pak také dostaly možnost zahrát si v pěti proti čtyřem, na rozdíl od soupeře předvedly velkou sehranost a po pouhých sedmnácti sekundách tak gólmanka FBC Veronika Tomšová inkasovala gól. Vedení si ale rytířky moc dlouho neužily, FBC totiž stejně jako na začátku zápasu po chvilce dorovnalo.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé části. Vítkovice se díky střele Huskové dostaly na okamžik do vedení, domácí ale ihned dorovnali. Ani jednomu kádru se nepodařilo ovládnout hru a nerozhodný stav 3:3 tak pokračoval až do poslední třetiny. Za zmínku jistě stojí brankářky obou kádrů, Nikola Příleská a Veronika Tomšová, které předváděly po celé utkání skvělé zákroky.

Rozhodující dvacetiminutovka začala ve vysokém tempu, ani jeden kádr se šance na výhru nechtěl vzdát, zároveň se ale nikomu nedařilo dostat do převahy. V padesáté sedmé minutě vyrovnaný stav rozsekla Seevaldová, čímž dostala Vítkovice do vedení. FBC se rozhodlo na gól reagovat hrou v šesti, která se mu nakonec vyplatila a Kotzurová svým druhým gólem v tomto zápase dvě minuty před koncem vyrovnala. Rozhodující branku si nakonec připsala domácí hrdinka Pavlína Bačová, která bez asistence překonala Příleskou a FBC se tak může radovat z těžce vybojovaného vítězství a druhého místa v tabulce.

Branky: 6. Kotzurová, 13. Rybičková, 27. Zagórska, 58. Kotzurová, 59. Bačová - 5. Šponiarová, 10. Kubečková, 26. Husková, 57. Seevaldová. Rozhodčí: Prouza - Rogowski. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 203. Zásahy brankářek: Veronika Tomšová 17 - Nikola Příleská 17. |MATCH CENTER |ČT sport