• 60 59:35
    5:9
    Michal PAŽÁK
    (Zubek)

Kaleta režíroval divoký televizní zápas! Vítkovice jsou po famózním závěru první

Florbalisté Vítkovic během TV duelu s klokany | foto: FbŠ Bohemians

Dohrávka osmého kola Livesport Superligy mezi Bohemians a Vítkovicemi přinesla několik zvratů. Před fantastickou kulisou více než šesti set fanoušků ale dokázali uspět rytíři, kterým pomohl nečekaný hrdina.

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:9 (1:3, 3:1, 1:5)

Vítkovice začaly televizní dohrávku skvěle. Už v sedmé minutě se prosadil Štěpán Kaleta, na kterého po pěkné kombinaci navázal Martin Gattnar a na 3:0 poté zvyšoval svým prvním zásahem v aktuálním ročníku Livesport Superligy Ondřej Jankovský.

Klokani, vydatně podporovaní solidně zaplněnou UNYP ARENOU však ještě do konce první části snížili po pěkné střele Jaroslava Petráka. Hned na startu druhého dějství se pak pěknou individuální akcí blýskl Patrik Šebek a ještě před polovinou duelu srovnal po úniku dva na jednoho Matyáš Krebner. Rytířům následně vrátil náskok přesilovkovou ranou Jakub Hubálek, poslední slovo druhého dějství však měl důrazný Jakub Buršík.

Vyrovnaný stav vydržel do poloviny posledního dějství, kdy zakončení Ondřeje Kawuloka z osy hřiště propadlo nešťastně jinak výborně chytajícímu Jasiokovi za záda a Bohemians tak poprvé vedli. Radost z náskoku jim však vydržela jen pět minut. Pak totiž po levém křídle proběhl Kaleta, jenž poslal balonek nad Hyršlovou nohou k zadní tyči.

O minutu později vrátil Vítkovicím vedení po výběhu z roku Martin Gattnar a pojistku pak přidal neskutečnou bombou pod břevno Kaleta, který zkompletoval svůj první superligový hattrick. V samotném závěru inkasovali odevzdaní klokani ještě dvakrát a zůstávají tak ve spodních patrech tabulky. Rytíři díky tomuto triumfu poskočili na první místo tabulky, které drží jen o skóre před Chodovem.

Branky: 17. J. Petrák, 23. Šebek, 28. Krebner, 39. Buršík, 50. Kawulok — 7. Kaleta, 10. M. Gattnar, 17. Jankovský, 35. Hubálek, 55. Kaleta, 56. M. Gattnar, 58. Kaleta, 59. R. Gattnar, 60. Pažák. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 614. Zásahy brankářů: Hyršl 14 – Jasiok 20. | PREVIEWMATCH CENTER | ČT sport