3:4
    Petr LUKŠ
    (Völfl)

T.K.S. TJ Turnov - FBC Spartak Kaplice 3:4p
branky: 25. Emil Hejduk, 42. Jakub Janoušek, 56. Šimon Janoušek - 5. Petr Bláha, 44. Petr Bláha, 56. Petr Lukš, 61. Petr Lukš; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 123; zásahy brankářů: Petr Suchomel 22 - Jan Vaníček 25; po třetinách: 0:1, 1:0, 2:2, 0:1
70:00 Komentář hostů Wunsch Pavel (Trenér): Krásná neuvěřitelně vyrovnaná série se šťastným koncem pro nás! Děkuju klukům z týmu soupeře za krásná utkání a přeju jim hodně úspěchů do budoucna.  nNekonečný dík patří mému týmu za to jak si postup vybojovali a to, co předvedli naši diváci to bylo prostě neskutečný. Trochu se bojím cesty domů ale naštěstí jdeme zítra všichni do práce :-)
70:00 Komentář domácích Jiránek Tomáš (Trenér): Vyrovnaná série, gratulace soupeři. Na to, že jsme před sezónou nevěděli, jestli to letos vůbec poskládáme. jsme s dvanácti statečnými odjeli sezónu plnou up&down´s a končíme v prvním kole. Díky týmu a celému oddílu za celou sezónu, která pro nás končí dříve, než jsme před začátkem play-up plánovali. To je hold sport. Teď uvidíme, co bude. Díky za sezónu a v příští třeba zase čau.
70:00 Střely v prodloužení: 0:1
70:00 Ukončení prodloužení
60:27 GÓL FBC Spartak Kaplice! 3:4
Branku družstva FBC Spartak Kaplice vstřelil #37 Petr Lukš, asistoval #4 Jan Völfl (3:4)
60:27 Je konec. Je dobojováno. FBC Spartak Kaplice dokonal obrat v celé sérii, kdy z nepříznivého stavu 0:2 na zápasy dnes rozhodl Lukš o postupu do druhého kola v PLAY-OFF. Soupeři přejeme mnoho úspěchů v další sérii, kdy by jejím soupeřem měl být tým Wizards DDM Praha 10.
60:01 Velká příležitost pro hostující celek rozhodnout celou sérii při přesilové hře.
60:00 Čeká nás desetiminutové prodloužení 5 na 5. V úvodu nás navíc čeká přesilová hra Kaplice.
60:00 Střely ve 3. části: 9:12
59:47 Vyloučen hráč #8 Jonáš Mellan družstva T.K.S. TJ Turnov na 2 minuty za držení
59:47 Nakonec to byl Mellan, který si při obranném zákroku přidržel svého soupeře a tak Kaplice mají standardní situaci z velkého brankoviště a k tomu výhodu přesilové hry.
58:47 Domácí už by nejradši viděli prodloužení, Kaplice je totiž zamkla v tlaku.
58:09 Hosté jsou v tlaku.
57:08 Vynikající Suchomel drží domácí tým!
55:43 GÓL FBC Spartak Kaplice! 3:3
Branku družstva FBC Spartak Kaplice vstřelil #37 Petr Lukš bez asistence (3:3)
55:43 Emoce v hledišti tryskají prodem, až u některých fanoušků přetekly do verbální podoby názorů. Některým tak mohla utéci vyrovnávací branka Lukše, který se zpoza branky vytočil a zakončil do odkryté klece.
55:07 GÓL T.K.S. TJ Turnov! 3:2
Branku družstva T.K.S. TJ Turnov vstřelil #97 Šimon Janoušek, asistoval #29 Jakub Janoušek (3:2)
55:07 Střelu J. Janouška stačil Vaníček pouze vyrazit, ale na dorážku Šimona již byl Vaníček krátký.
53:44 Suchomel si připisuje sérii těžkých zákroků.
53:27 Š. Janoušek špatně zpracoval, naštěstí pro domácí celá situace dopadla dobře.
52:32 Lukš ve velké příležitosti netrefuje zařízení!
52:23 Bláha útočí na hattrick, ale neúspěšně!
51:45 Völfl ve snaze o dorážku se zaklesl s Dědkem a padá. Rozhodčí rázně ukazuje, že hra bude pokračovat.
50:10 Necelých 10 minut do konce základní hrací doby. Dočkáme se stejně jako ve 4. utkání prodloužení?
48:20 Janoušek je zpátky ve hře, i tato přesilová hra zůstala nevyužita.
47:30 Na Beneše zívala odkrytá kasa, ale mířil daleko mimo.
46:20 Vyloučen hráč #97 Šimon Janoušek družstva T.K.S. TJ Turnov na 2 minuty za sekání
46:20 Další zbytečný zákrok Š. Janouška v útočném rohu, který ze zadu sekl jednoho z hráčů Kaplice pod tribunou hostujících fanoušků, kteří mu to při odchodu na trestnou lavici dávají sežrat. Kaplice tak má velkou možnost odskočit do vedení.
46:04 Rychlý útok bratří Janoušků skončil na nepovedené střele mladšího Šimona.
45:33 Další prudká střela Hájka, ale Vaníčkova ruka opět úspěšná.
44:50 Střelu Hájka od mantinelu se pokusil dorazit na brankovišti Mellan, ale Vaníček ukryl balónek pod nohama a nepřipustil senzaci.
44:24 Völfl to dnes zkouší skoro z každé pozice, ale dnes zatím nenašel recept na Suchomela.
43:33 GÓL FBC Spartak Kaplice! 2:2
Branku družstva FBC Spartak Kaplice vstřelil #17 Petr Bláha, asistoval #72 František Dvořák (2:2)
43:33 A začínáme opět od nuly! Bláha druhým dnešním zásahem rozjásal tribunu hostujících fanoušků a Kaplice tak srovnává stav utkání!
42:55 Domácí halou se rozléhá jméno Petr Suchomel, protože domácí gólman je hrdinou okamžiku, když skvělým zákrokem vychytal Völfla.
41:41 GÓL T.K.S. TJ Turnov! 2:1
Branku družstva T.K.S. TJ Turnov vstřelil #29 Jakub Janoušek, asistoval #11 Ondřej Šmída (2:1)
41:41 A jsou to domácí, kteří zásluhou dobře umístěné střely J. Janouška jdou dnes poprvé do vedení a 18 minut je dělí od vítězství v celé sérii.
40:43 Každá chyba může určit ráz utkání. Jakýkoli špatný odraz může změnit náladu v hledišti i na hřišti.
40:00 Co říci k druhé dvacetiminutovce... Viděli jsme takřka obdobných dvacet minut jako v první třetině s tím rozdílem, že jedinou branku v třetině zaznamenal domácí Turnov, konkrétně E. Hejduk. Do poslední dvacetiminutovky tak vstupujeme za vyrovnaného stavu a rozhodnout může cokoli. Rozhodčí zatím řídí férově na obě strany toto velmi emotivní utkání, které je podpořeno pulsující atmosférou z obou fanouškovských táborů.
40:00 Střely ve 2. části: 10:8
39:39 Rychlá akce na dvě přihrávky po ose J. Janoušek - Š. Janoušek - O. Šmída, který se ocitl před samotným Vaníčkem, brankář Kaplice si stačil povyjet a vychytal domácího mladíka v tutové příležitosti.
38:31 Mellan namlsanej z minulých utkání, ve kterých chytil střeleckou formu se pokusil o zakončení z výběhu, ale nepřekonal blok.
37:58 M. Hejduk zůstal zablokován Lukšem, který se včas vrátil a pomohl v obranné části.
37:42 Lukš na ose hřiště z dobré pozice natáhl ke střele a těsně minul branku Suchomela!
37:23 Výskok Hrona rozhodčí nepostřehli a Kaplice se vydala do protiútoku, kde velkou příležitost nevyužil Lukš!
36:14 Solo akce Lukše skončila na jednom z blokujících hráčů před Suchomelem.
35:40 Prudká střela Hájka, Vaníček vymrštil proti ní ruku.
35:35 Výhoda standardní situace z dobré pozice pro Turnov!
35:22 Völfl trefuje po rychlém protiútoku tyč!
34:05 Zakouřil nabízel na dorážku Maršíkovi před branku.
33:10 Hektická minuta hry nahoru dolů, ale Mellan stíhá oběhat vše!
32:17 M. Hejduk ve krátkém časovém sledu dvakrát po sobě zablokován.
31:30 Vyloučen hráč #17 Petr Bláha družstva FBC Spartak Kaplice na 2 minuty za hrubost
31:30 Vyloučen hráč #22 Emil Hejduk družstva T.K.S. TJ Turnov na 2 minuty za hrubost
31:30 Po vzájemné strkanici v brankovišti Suchomela mezi Hejdukem a Bláhou uvidíme netradičně hru 4 na 4.
30:45 Völfl mířil pouze do boční sítě. Někteří diváci hostujícího celku však začali slavit.
30:00 Máme za sebou přesně půlku utkání a atmosféra je již od nástupu obou mužstev naprosto úžasná. Počet zajisté přesahuje 100 diváků, ne-li 150 či 200.
29:05 Lukš od pravého mantinelu vyzkoušel Suchomela, ten vyrazil ke Glozovi, ani ten si však nepřišel na Suchomela.
27:47 Hájek z půly hřiště mířil do předbrankového prostoru, kde operoval Mellan. K dorážce však nebyl puštěn.
27:18 Š. Janoušek je zpátky na hřišti, ani první početní výhoda hostujícího celku nebyla využita.
27:05 Turnov drží čas za brankou Vaníčka.
26:35 Hron opět nepřesný.
26:26 A další skrumáž před Suchomelem, ale domácí gólman si našel míček.
26:23 Skvělý obětyvý blok Maršíka.
26:04 Hron přízemní ranou mířil mimo.
25:18 Vyloučen hráč #97 Šimon Janoušek družstva T.K.S. TJ Turnov na 2 minuty za nedovolené vrážení
25:18 Zbytečný faul od Š. Janouška a první přesilovou hru si vyzkouší také hráči Kaplice.
24:25 GÓL T.K.S. TJ Turnov! 1:1
Branku družstva T.K.S. TJ Turnov vstřelil #22 Emil Hejduk, asistoval #8 Jonáš Mellan (1:1)
24:25 Dnes zatím skvěle chytající Vaníček si vybral nešťatný moment, kdy míček po střele Hejduka zůstal pod ním a ve snaze otočit se, si ho sám Vaníček srazil do branky. Turnov tak srovnává stav utkání.
23:55 Hron zpátky na hřišti, ani druhá přesilová hra domácích dnes nebyla využita.
23:52 Na míčku hosté, kteří kontrolují a zdržují čas do konce oslabení.
23:15 Na pokyn J. Šmídy, který clonil před Vaníčkem se Hájek odhodlal ke střele, ta mu však vůbec nesedla a kdo ví, zda by vůbec trefila ragbyovou branku.
22:35 Neskutečný zákrok Suchomela!
21:55 Vyloučen hráč #96 Filip Hron družstva FBC Spartak Kaplice na 2 minuty za hrubost
21:55 O. Šmída se obtáčel kolem Hrona, ten ho sešrotoval za mantinel.
21:04 Lukš včasným návratem překazil záměr Maršíka, který se snažil najít na středu Hájka.
20:01 Na buly úspěšnější domácí centr Š. Janoušek.
20:00 Máme za sebou úvodních 20 minut rozhodujícího utkání této série. Sledujeme velice vyrovnaný florbal, který zatím rozhodla trošku šťastná, ale skvěle trefená střela Bláhy. Domácí se tlačí konstatně do střel, ale Vaníček je dnes zatím neomylný a působí velmi jistě při každém zákroku. Uvidíme zda se domácím hráčům povede najít recept na zeď v brance Kaplice. Utkání se nese ve skvělé atmosféře, jakou jsme v hale TJ Turnov ještě neměli! Opravdu, pokud ještě někdo váhá, tak doražte podpořit domácí celek, který to dnes potřebuje víc než kdy jindy. Může se jednat o posledních 40 minut této sezóny. Ale všichni doufáme, že tomu tak nebude a domácí otočí a dotáhnou toto utkání do zdárného konce! Za výbornou atmosféru můžeme také vděčit velmi početné skupině odhadem 40 hostujících diváků, kteří vážili cestu přes celou republiku a dorazili podpořit svůj tým ve všední den od 20:00.
20:00 Střely v 1. části: 9:5
19:36 Hájek neprobil hostující zeď.
19:35 Standardní situace pro Turnov z dobré pozice.
19:01 Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:07 Lišácká střela Völfla, který se snažil přelobovat Suchomela, už už se mu to podařilo avšak domácí gólman předvedl neuvěřitelný tygří skok a vyškrábl letící míček do branky.
16:25 Völfl z osy hřiště netrefuje branku.
15:59 Lukš se vrací na plochu, jeho tým odbránil za velké pomoci Vaníčka první oslabení.
15:05 Jedovatá střela tahem v podání Š. Janouška též končí na hrudi Vaníčka.
14:50 O. Šmída též neuspěl střelou z první od mantinelu.
14:34 Dědek zablokován Völflem.
13:59 Vyloučen hráč #37 Petr Lukš družstva FBC Spartak Kaplice na 2 minuty za hra na zemi
13:59 Bohužel hra na zemi není ve florbale povolená a tak si domácí vyzkouší první přesilovou hru v zápase a mají tak velkou šanci na srovnání stavu.
13:46 Dvořák z výběhu mířil daleko od branky Suchomela.
12:48 Š. Janoušek mířil z výběhu těsně vedle!
12:00 Ani tentokrát si na něj nepřišel M. Hejduk, natož E. Hejduk ve snaze dorazit.
11:42 O. Šmída se dnes dostal po několikáté k zakončení, ale ani tentokrát nevyzrál na stěnu v brance hostí.
11:08 Völfl nedokázal prostřelit zeď domácích.
10:16 Hosté zatím nedávají domácím útočníkům ani desetinu vteřiny na střelu, ke všem dostupují včas a výrazně tak pomáhají Vaníčkovi.
08:45 Na druhé straně se po přihrávce Š. Janouška dostal k zakončení z otočky O. Šmída, ale i ten našel pouze připraveného Vaníčka.
08:30 Jindy neomylný Völfl měl na holi druhou branku Kaplice, ale ve 100% příležitosti netrefil balónek.
07:46 Zakouřil obral na půli soupeře a po pár metrech se pokusil ohrozit z úhlu Vaníčka. Hostující jednička v brance sebejistě chytá.
05:58 Dobrá práce Mellana při napadání málem přinesla ovoce, E. Hejduk mířil pouze do připraveného Vaníčka.
04:57 GÓL FBC Spartak Kaplice! 0:1
Branku družstva FBC Spartak Kaplice vstřelil #17 Petr Bláha, asistoval #22 Tomáš Kadlec (0:1)
04:57 Dlouhý nához Kadlece až na hrotu operujícího Bláhu, který po sérii odrazů míčku od země nekompromisně ze vzduchu trefil nad nohu na zadní tyč a překonal Suchomela.
04:31 Po špatné přihrávce Š. Janouška se k nebezpečnému zakončení dostal Völfl, ale střela se vytočila až mimo branku Suchomela.
03:28 Hájek měl kapku štěstí při odrazech ve svém počínání proti třem spoluhráčům, až se nakonec dostal k takové para střele mimo branku Vaníčka.
02:51 M. Hejduk prokázal své zkušenosti za léta praxe v obraně a přečetl situaci 2 na 1 v podání Kaplice.
02:18 Dědek překazil plány Forsta, který zpoza branky Suchomela hledal spoluhráče před brankou.
01:08 Pokus Hájka zablokován pozorným obráncem Kaplice.
00:21 Od začátku panuje v hale skvělá atmosféra, která značí, že se máme na co těšit.
00:05 Centr hostí Völfl ihned po buly vyráží dopředu.
00:00 Již při samotném nástupu se velmi hlasitě ozývá početná skupina hostujících fanoušků, která vážila cestu přes takřka celou republiku, aby dohnala svůj tým k postupu.
00:00 Rozhodující utkání začíná za 10 minut!
00:00 I přesto, že si turnovský A-tým vezl do Jižních Čech vedení v sérii 2:0, nedokázal na kaplickém hřišti ani jednou zvítězit, a tudíž se musí přistoupit k pátému, rozhodujícímu zápasu!
00:00 Krásný netradičně úterní florbalový večer! Dovolujeme si vás pozvat ke sledování dnešního florbalového klání pomocí našich live komentářů. Veškeré dění na hřišti bude okamžitě přeneseno do písemné podoby, a vám tak nic neunikne. Na utkání se můžete také koukat přes live přenos Českého Florbalu. K jeho puštění si však musíte zakoupit měsíční předplatné na stránkách ČF. Přejeme příjemnou zábavu.