59
  • 59 58:28
    1:9
    ()

Dvě branky za dvacet čtyři vteřin! Češky po triumfu nad Slovenskem postupují do čtvrtfinále

České florbalistky po gólu Slovensku na MS 2023 | foto: Martin Flousek

Ženská reprezentace uzavřela základní část šampionátu v Singapuru soubojem se Slovenskem. Federální derby určilo, kdo z těchto dvou zemí si zajistil přímý postup do čtvrtfinále MS 2023.

Slovensko - Česko 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)

Do vedení se jako první dostaly Slovenky, které ve velmi brzké druhé minutě potěšila Paulína Hudáková. Ta si skvěle poradila s nařízeným trestným střílením, pak se znovu postavila mezi náhradnice a s oblečenou mikinou nadále sledovala své spoluhráčky z lavičky. Češkám pak velmi dlouho trvalo než překonaly pevnou slovenskou obranu a poprvé se prosadily až po dorážce Michaely Kubečkové ve 14. minutě. Vše pak naznačovalo tomu, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, necelých padesát vteřin před sirénou za to ale vzala Nela Jiráková a střelou z poloviny hřiště poslala Česko do vedení 2:1.

Dobře rozehraná hra slovenského národního týmu se tímto momentem jakoby rozsypala a ve druhé třetině tak na hřišti vládly už pouze české hráčky. Dva góly v rozmezí dvaceti čtyř vteřin poslaly lvice do náskoku 4:1 a od té doby už byl zápas viditelně rozhodnutý. Slovenky ztratily tempo i tlak, naopak Češky začaly na hřišti lítat s velkou vervou. K nepříjemnému momentu se nachomýtla Martina Řepková, která upadla přímo pod nohy své spoluhráčky Venduly Beránkové a dostala tak tvrdý direkt kolenem do hlavy. O chvíli později už ale byla zase v pořádku na nohách a statečně pokračovala ve hře.

Ve třetí části už se derby pouze dohrávalo. První branku v ženské reprezentaci si připsaly florbalistky Vendula Maroszová a Michaela Mechlová a Česko postupně dokráčelo k vítězství 9:1. Plnohodnotným triumfem si tak výběr trenéra Lukáše Procházky zajistil druhé místo ve skupině B a tedy přímý postup do čtvrtfinále, které odehraje v pátek 8. prosince.

"Myslím, že prvních deset minut hrály Slovenky dobře a měly spoustu šancí, ovšem Jana Christianová byla znovu neuvěřitelná. Poté jsme získaly kontrolu nad míčkem a byly stále lepší. Dokázaly jsme tvořit hru a kontrolovat balonek. Díky tomu, že máme druhé místo ve skupině, budeme moci trochu oddechnout. Strávíme čas s týmem, možná nás bude čekat malý výlet, ale od čtvrtka se budeme znovu stoprocentně soustředit jen na florbal a na play-off," říká po zápase trenérka Kati Eteläpää.

Branky: 2. P. Hudáková - 14. Kubečková, 20. Jiráková, 26. Brucháčková, 26. Chudá, 36. Krupnová, 43. Maroszová, 49. Mechlová, 53. Brucháčková, 59. Brucháčková. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Radka Mládenková 41 - Jana Christianová 26. | MATCH CENTER | ČT SPORT