• 59 58:10
    Švýcarsko W

Švýcarky hrály statečně, do finále ale míří Švédsko!

Florbalistky Švédska po postupu do finále MS 2023 | foto: IFF

Druhé semifinále sice nebylo pouze v režii Švédek, i tak se ale severský celek zvládl prokousat do dalšího finále. Naopak Švýcarky se v Singapuru setkají v souboji o bronz s Českou republiku.

Švédky do zápasu vlétly s velkou chutí a již po třech minutách se radovaly z vedení 1:0. O chvíli později za to navíc vzala Ellen Rasmussenová, která projela hřiště zcela nehlídaná a zvýšila na dvoubrankový náskok. Švýcarky se ale přece jen dostaly ke snížení po obrovské chybě při švédské rozehrávce a semifinále tak bylo stále otevřené.

Druhá perioda byla velice vyrovnaná a hrálo se v obrovském tempu. Švýcarkám se podařilo zastavit švédský brankostroj a se svým soupeřem sváděly skvělou partii. Tři minuty před závěrečnou sirénou ale po velkém tlaku jejich brankářka Lara Heiniová přece jen kapitulovala a Švédky se tak posunuly do poklidnějšího vedení 3:1.

V celém tomto semifinále florbalistky Tre Kronor stahovala dolů jejich nedisciplinovanost a po sérii vyloučení se ve třetí třetině Švýcarky dostaly na kontakt, čímž zadělaly na velké drama. Srovnat už ale nezvládly a po čtvrté švédské brance bylo rozhodnuto. Švédky míří do dalšího světového finále, ve kterém vyzvou Finsko. Naopak Švýcarky čeká bronzový duel s Českou republikou.

Švédsko - Švýcarsko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 4. Johansson, 11. Rasmussen, 37. Bäckstedt, 51. Johansson - 17. Ediz, 48. Stettler. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Zásahy brankářek: Lovisa Hedin 24 - Lara Heini 44.  | MATCH CENTER | ČT sport Plus