6:7
    Sebastian ARNLUND
    (Berggren)

Parádní skalp na úvod! Junioři porazili domácí Švédsko!

Juniorská reprezentace vstoupila do svého prvního Euro Floorball Tour na jedničku! Svěřenci Ladislava Štancla na úvod turnaje přemohli domácí Švédsko 7:6.

Švédsko - Česko 6:7 (2:1, 2:6, 2:0)

Branky a asistence: 3. Hellgren (Jensen), 13. Jonsson (Hellgren), 33. Berggren (Nyberg), 40. Ahlin (Di Luca), 55. Jensen (Ahlin), 56. Arnlund (Berggren) - 9. Vařecha (Dolejš), 24. Holásek (Marghold), 25. Šlosar (Grézl), 25. Tomášek (Vizváry), 26. Grézl (Vařecha), 34. Holásek (Bergman), 35. Dolejš (Vařecha).

Do utkání vstoupili lépe Švédi, kteří se ujali vedení po necelých třech minutách. Zaváhání při rozehrávce dokázal využít přesnou ranou Emil Hellgren. Český tým se postupně sžíval s tempem zápasu, vyrovnání si svěřenci Ladislava Štancla přichystali v deváté minutě. Na konci početní výhody se prosadil Jakub Vařecha. Domácí tým však dokázal reagovat v minutě třinácté, kdy se po střele Hellgrena smolně odrazil míček k Jonssovi, jenž doklepl míček za Klimenta.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel jednoznačně lépe českému výběru. Jako první se ve druhé periodě prosadil střelecky Lukáš Holásek, jenž překvapil švédského brankáře ranou na přední tyč. Během dalších dvou minut se poté Češi radovali hned třikrát. Nejprve ranou ze středu hřiště uspěl Konsťantyn Šlosar, následně se prosadil Ferdinand Tomášek a skvělou část českého týmu uzavřel Daniel Grézl. Švédi dlouho hledali odpověď na českou smršť. Snížení se dočkali ve 33. minutě díky brance Felixe Berggrena. Odpověď od českého týmu však netrvala dlouho. Početní výhodu využil Lukáš Holásek, na kterého navázal Daniel Dolejš. Ještě jedno snížení přeci jen domácí Švédsko vytěžilo těsně před pauzou. Patnáct sekund před druhou sirénou využil presink Liam Ahlin.

Ve třetí části domácí ještě zvýšili svojí aktivitu, z čehož pramenily příležitosti švédského celku. Snížení se Švédi dočkali ve 45. minutě, na konci kombinace v početní výhodě stál Victor Jensen. Český tým se soustředil v dalším průběhu střetnutí především na obranu svého náskoku a podnikal nebezpečné protiútoky, žádná z nabídnutých šancí se využít nepodařila. Naopak domácí tým se dostal na kontakt jediného gólu necelých pět minut před koncem, kdy procedil míček do branky Arnlund. Švédi v dalším průběhu zápasu už však vyrovnávací branku přidat nedokázali. I díky perfektnímu Klimentovi v brance mohla po závěrečné siréně vypuknout velká radost. Juniorský tým poprvé v historii mimo světové šampionáty přemohl Švédsko v základní hrací době. Ve třicátém vzájemném duelu se jedná celkově o sedmou výhru našich juniorů!

"Ideální premiéra. Vyzkoušeli jsme si hru pod tlakem i hru na balonu. Viděli jsme, jak kluci fungují pod stresem, když Švédi šli za vyrovnáním. Viděli jsme, jak kluci fungují, když máme mementum zápasu, kdy se nám dařilo v podstatě všechno. Jsem maximálně spokojen a doufám, že se to promítne do dalších zápasů, co nás čekají,“ nechal se slyšet po vítězné bitvě hlavní kouč Ladislav Štancl.

Sestava Česka: Kliment (Kovařík) - Ruber, Holásek, Šlosar, Grézl, Tomášek, Pecka, Eliáš - Bergman, Wertheim, Bureš - Vařecha, Kos, Dolejš - Marghold, Smutný, Vizváry - Krejča, Klápa. MATCH CENTER | VIDEOPŘENOS